2 Gebe Okulu
22 Aralık 2023

İlgili ve meraklı anne-baba adayları gebelik ve doğum konusunda  bilgi edinerek  yaşamlarının belki de en önemli dönemini sağlıklı geçirmek isterler. Gelecek nesli oluşturacak yavrularını titizlik ve hassasiyet ile karşılayarak bedenen ve ruhen sağlıklı olması için elinden gelenin en iyisini yaparlar. Bu konuda kendilerini yenileyerek bilgi arayışına girerler. Günümüz bilgi kirliliğinde doğru ve güvenilir bilgileri bulmak bireysel olarak zor çoğu zaman imkansızdır.

Gebe okulunun amacı; anne baba adaylarını ve çevresindekilerini gebelik, doğum ve doğum sonrası, bebek bakımı süreçleri ile ilgili güncel bilgiler ile donatılmasını ve bilinçlendirilmesini sağlamaktır. Bilinçli anne ve baba adayı sayısını arttırarak anne bebek sağlığının korunması ve sağlıklı nesillerin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Kovid süreci ile kapatılan ve 2021 yılında yeniden hizmete giren gebe okulumuz online ve yüzyüze olmak üzere zengin eğitim kadrosu ile devam etmektedir.

Teorik ve uygulamalı eğitimler Perşembe günleri olmak üzere sabah 10:00-12:00 öğle 13.30-15.30 saatleri arasında    yüzyüze ve zoom üzerinden devam etmekte olup toplam 4 hafta sürmektedir. 4(dört) haftalık eğitim sonrasında anne adaylarına sertifika töreni düzenlenerek belgeleri verilmekte; danışmanlık ve eğitim hizmetimiz bütün bir gebelik ve lohusalık sürecinde devam etmektedir.

 Gebe okulumuza, dileyen her anne adayı gebelik haftası gözetilmeksizin kayıt yaptırabilmektedir. Gebe okulunda verilen hizmetlerimiz ücretsizdir.

YER:  A BLOK  3.KAT  KONFERANS  SALONU

TARİH: HER  HAFTA  PERŞEMBE  GÜNLERİ

 SAAT:  10:00-12:00 –  13:30-15:30   SAATLERİ  ARASINDA  YÜZ YÜZE VE ZOOM  ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

KATILIM   ÜCRETSİZ   OLUP   TÜM   GEBELERİMİZ   DAVETLİDİR.