Birim Hakkında
13 Ocak 2024

AMACIMIZ

Multidisipliner yaklaşımla, hastaya özel beslenme ve eğitim programıyla, yaşam boyu yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak.

 

HEDEFİMİZ

Gerçekçi bir vücut ağırlığı kaybı sağlayarak, obeziteye ilişkin riskleri azaltmak, bireye yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek.

 

GENEL BİLGİ

Cumhurbaşkanlığı Yıllık Planı ve 2. 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi olarak Ankara Kalkınma Ajansının desteklediği ‘Obezitenin Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Eğilimler Eğitim Programı Projesi’ ve COVİD-19 Pandemisinde Adölesanlarda Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite Eğitim Projesi’ gerçekleştirilmiş olup Obezite Merkezi çalışanlarına eğitim verilmiştir.

Obezite Merkezimiz Mart 2019’da açılmış olup, merkezimize başvuran hastalara grup eğitimleri verilerek yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, bakış açılarını değiştirmek hedeflenmektedir.

Hastalarımız Sağlık Bakanlığımızın planladığı 6 modülden oluşan bir program dahilinde tedaviye alınmış olup, obezite ekibimiz devamlılığı ve gerekli motivasyonu sağlamak için tüm gücüyle gayret göstermektedir.

Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi olarak ülkemizin obezite ile mücadelesinde Obezite Merkezi ekibimizle bizde yer almaktayız.